Newsletter MOSTOSTAL ZABRZE S.A.

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Pokaż informację o Ośrodku Spawalnictwa Ośrodek Spawalnictwa
Zamknij

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z USŁUG NASZEGO OŚRODKA SPAWALNICTWA

OŚRODEK SPAWALNICTWA MOSTOSTAL ZABRZE S.A.
ul. Towarowa 11, 41- 100 Gliwice
e-mail: os@mz.pl

OFERTA:

  • Szkolenia i weryfikacje spawaczy i ślusarzy z zakresu metod 111, 121, 131/135/136/138, 141, 311, w zakresie podstawowym i ponadpodstawowym blach i rur wg aktualnych norm i przepisów
  • Usługi spawania i naprawy urządzeń technicznych
  • Profesjonalne doradztwo w zakresie spawalnictwa

BAZA SZKOLENIOWA:

  • 43 stanowiska spawalnicze
  • szkolenia na najlepszym sprzęcie spawalniczym: Fronius, Kemppi, Esab itp.
  • w pełni wyposażona sala wykładowa na 40 osób
  • wyspecjalizowana i doświadczona kadra
  • egzaminy przeprowadzane przez certyfikowane jednostki: Instytut Spawalnictwa, Urząd Dozoru Technicznego, Transportowy Dozór Techniczny, TÜV

Pozostałe informacje: TUTAJ

spółka notowana na GPW

  • en
  • pl

Grupa Mostostal Zabrze na budowie największej w Europie fabryki baterii

2018.08.10

Spółka z Grupy Mostostal Zabrze zbuduje dla LG Chemical Wrocław Energy Sp. z o.o. dwie hale w Kobierzycach k. Wrocławia w ramach budowanej przez koreańskiego Inwestora fabryki baterii do samochodów elektrycznych.

MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. (MZ GPBP) podpisał dwie umowy z Generalnym Wykonawcą inwestycji - tj. konsorcjum firm w składzie: GS Engineering & Construction Joint Venture oraz SERVEONE POLAND Sp. z o.o. - na wykonanie robót żelbetowych dwóch hal w Kobierzycach.

Łączna wartość zleceń wynosi 59,9 mln zł netto, a termin zakończenia prac został ustalony odpowiednio na marzec i maj 2019 roku.

Szczegółowy zakres obejmuje wykonanie robót żelbetowych, w tym: fundamentów, podwalin, zewnętrznych ścian oporowych, doków przeładunkowych oraz stropów zespolonych na blasze stalowej, w ramach rozbudowy zakładu produkcji baterii samochodowych. System blach stropowych, który ma być zastosowany przy budowie zakładu, pochodzi z Korei i jest stosunkowo innowacyjnym rozwiązaniem na polskim rynku.

Zakład ma być w stanie wyprodukować nawet 100 tys. baterii rocznie, ma to być największa tego typu fabryka w Europie.

Jest to kolejny kontrakt realizowany przez MZ GPBP dla koreańskiego Klienta. Wcześniej spółka współpracowało z POSCO Engineering & Construction CO., LTD przy budowie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie.